![](thpic.php?w=1500&h=800&image=/uplds/src/ee68a9df1200997b07be8fb0bbdb9f29.jpg)
Μαγνήσαλης Νίκος
Έχει αναπτύξει κοινωνική δράση για την ανάδειξη των δικαιωμάτων των νέων και ειδικότερα των ΑΜΕΑ. Είναι συνιδρυτής της εθελοντικής οργάνωσης «Αυτισμός-Άσπεργκερ Ελλάς» και διαχειριστής του ιστότοπου autismhellas και του κοινωνικού δικτύου autismpraxis.
Είναι συνεργάτης εφημερίδων, περιοδικών και ιστότοπων ως μεταφραστής άρθρων με πολιτικό και κοινωνικό περιεχόμενο. Παράλληλα ξεκινάει σπουδές Δημοσιογραφίας.